14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Донација – Идеен проект за детско игралиште доби општина Делчево од претседателот на Советот Гоце Попов

Идеен проект за изградба на детско игралиште доби општина Делечво од фирмата ГП – АРХИТЕКТИ, чиј сопственик е Гоце Попов, актуелен претседател на Советот на општина Делчево. Проектот ја потенцира потребата од ваков вид објекти, бидејќи интерес за рекреација има се повеќе

Освен оваа, Попов има уште една донација, откако претходно се откажа и од годишните советнички паушали. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles