-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Две корона жртви ноќеска имаше во КБ – Штип

Две корона жртви од ноќеска во Клиничката волница – Штип, ја продолжуваат лошата тенденција на смртни исходи од претходните неколку денови. Овој пат, болеста не ја издржаа 79-годишник од Штип и една година помлад жител на Кочани.

Дополнително, 59 пациенти се на хоспитален третман во двете ковид одделенија во Болницата:

На инфективното одделение има 51 лежечки пациент од кои 44 се на кислородна терапија. Уште 8 пациенти се на лекување на Кожното одделение, инфоемираат од Болницата.

Во моментов, бројот на корона позитивни пациенти во регионот изнесува 864.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles