3.6 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

Муниција пронајдена во стара куќа во Штип

При рушење на стара куќа во Штип, бил пронајден сандак со 95 куршуми со боеви зрна и 42 куршуми со картонско зрно. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип, а куршумите биле обезбедени и ќе бидат предадени на Дирекцијата за заштита и спасување Штип за понатамошна постапка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles