15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Во Берово ќе се пошумуваат опожарените места

Утре во општина Берово ќе се спроведе акција з апошумување на опожарените места. Ќе бидат засадени околу 4000 садници од зимзелни дрвја, а ќе се пошумува пределот над  месност викана ,,Три реки”, на регионалниот пат Берово- Струмица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles