17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Почна апсењето на антиваксери

 Во Грција стапи на сила новата одредба од кривичниот закон, со кој се забранува ширењето на лажни вести. Во четвртокот беше уапсен адвокатот Никос Антонијадис, кој е предводник на неформалното антиваксерско движење во земјата. Во меѓувреме тој беше пуштен на слобода, а за медиумите изјави дека апсењето нема да го смени неговиот став.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles