1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Се чисти Фабриката за вода во Зрновци

Општина Зрновци, денеска спроведе акција за чистење и поправки на Фабриката за вода, откако вчера извршената контрола покажала одредени недостатоци. Увидот констатирал потреба за технички надоградувања и тековни поправки на делови, како и прочистување на доводот за фабриката со цел подобро функционирање на самата фабрика за поквалитетна вода за пиење. Најавено е и преземање на  итни чекори со екипи на стручни лица од повеќе области и институции за оспособување на испусен вентил-чистење на доводниот тунел до Водна кула, лабараториско-техничка инсталација во самата Фабрика и останато потребно техничко надградување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles