3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

СП во Карате во Дубаи

Емил Пвлов денеска повторно ќе се појави на паркетот во Дубаи. Ќе ги брани боите на македонската репрезентација во екипна конкуренција.

„Претходно се  договорив  да настапам и во екипна конкуренција. Не сакам да ги изневерам  колегите. Ќе настапам. Имаме шанси  и во екипна  конкуренција  за добар пласман. Во првото коло сме слободни, во второто  го чекаме победникот од  средбите меѓу Кипар и Германија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles