6.7 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

Грција: Дигиталниот сертификат да важи по трета вакцина

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, од претседателката на Европската Комисија ќе побара дигиталниот сертификат да биде валиден само по примена трета доза.  За валидноста на сертификатите, во допис до претседателката на Европската Комисија ќе предложам дигиталната европска потврда да важи само доколку ја наведува третата доза по шест месеци. Со цел да избегнеме било каква пукнатина во ѕидот на имунитетот што е веќе изграден на нашиот континент, рече грчкиот премиер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles