17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Оглас за мерки за вработување

Агенцијата за вработување информира дека повторно ќе објави јавни огласи за мерките

2.1. Субвенционирање на плати и

2.2. Вработување и раст на правни субјекти, кои се дел од Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување на пазарот на трудот за 2021 година, и истите ќе бидат објавени на 22.ноември.

Невработените лица и работодавачите кои се заинтересирани за учество во овие програми и мерки ќе можат повторно да аплицираат во 30-те Центри за вработување во Државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles