6.7 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

Србија: Училишниот распуст од 15 декември

Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ, член на Кризниот штаб за борба против Ковид-19, нагласи дека ќе предложи зимскиот училишен распуст наместо на 31 декември да почне на 15 декември, за да се покрие празничниот период, вклучително и Новата година според грегоријанскиот календар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles