1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Постапка против претседателот Ѓукановиќ

Црногорското собрание почна расправа за предлогот за отворање постапка за утврдување дали претседателот на државата Мило Ѓукановиќ прекршил членови од уставот, во врска со настаните на Цетиње кои се случија на почетокот од септември кога беше најавено устоличувањето на митрополитот црногорско-приморски Јоаникије.  Доколку се утврдат аегументи, на Гукановиќ му се заканува кривилна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles