3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Завршуваат градежните активности на Градечка река

Денес завршуваат градежните активности на Градечка река, во Виница, а во иднина се планира продолжување на регулација на коритото на истата. Деновиве градежните активности ќе се префрлат на улиците Кирил и Методиј и Никола Карев кои ќе се асфалтираат, воедно и ќе се санираат ударните дупки во градот и населените места

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles