2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

ПМФЛ:Брегалница загуби од Шкендија

Фудбалскиот клуб Бреаглница во последното одиграно коло загуби минимално од 1:0 на гостиснки терен во Тетово против екипата на Шкендија со што се спушти за две места подолу на табелата во првата фудбалска лига. Во останатите одиграни натпревари резултатите се следни

Шкендија-Брегалница 1:0

Скопје-Македонија Ѓорче Петров 1:2

Академија-Пандев: Тиквеш 3:2

Борец-Ренова 1:4

Шкупи- Пелистер 5:0

Струга- Работнички 1:0

Екипата на Шкупи во моментот е на првата позиција на табелата со осовени 32 бода.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles