3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Почна реконструкцијата на ул.„Р. Петрова“ – Кочани

Почнаа активностите за реконструкција на еден километар од коловозот и на тротоарот од улицата „Роза Петрова“ во Кочани.  Во тек се интервенции на пешачката зона од десната страна, каде се врши ископ, тампонирање и промена на постојните рабници. Реконструкцијата се реализира со 5,5 милиони денари од Бирото за регионален развој и кофинансирање од 2.700.000 денари од Буџетот на Општина Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles