11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

САД загрижени од изјавата на Радев

Амбасадата на САД во Бугарија реагираше во врска со изјавата на новоизбраниот бугарски претседател,Румен Радев, дека Крим е руски.  Во соопштението на амбасадата се наведува дека САД се длабоко загрижени од неодамнешната изјава на претседателот  на Република Бугарија, Румен Радев, во која тој Крим го прогласи за „руски“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles