6.7 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

ГЕРБ бара оставки поради несреќата

Бугарската партија ГЕРБ побара транспарентна истрага за инцидентот на автопатот Струма, а претседателот Румен Радев да побара оставки од министрите. Ова на прес-конференција го соопштија од името на партијата Десислава Атанасова и Александар Иванов.Партијата смета дека треба да се прогласи ден на жалост во Бугарија и Република Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles