6.7 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

За 24 часа Короната беше смртоносна за четири лица во КБ Штип

Четири смртоносни удари имаше вчера короната во последните 24 часа во КБ Штип. Починатите се на возраст помеѓу 75 и 86 години и тројца од нив се од Штип а едно од Берово.

Денес на нашето Инфективно одделение има 48 корона пациенти и 29 од нив се со кислородна поддршка други двајца пациенти се сместени на одделението за кожни болести изјавија од КБ Штип.  

Во Кочанската болница состојбата со Ковид пациентите е постабилна со исклучок на две лица велат од болницата.

Со вклучително последните податоци во Регионот во овој момент има 862 активни случаи.

Штип                    210

Кочани                 223

Св. Николе          70

Берово                 83

Делчево               120

Виница                 42

Пробиштип          45

Пехчево               12

М.Каменица         57

ВКУПНО              862

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles