6.7 C
New York
Wednesday, December 1, 2021

Buy now

spot_img

Три банки меѓу 5-те најпрофитабилни компании

Македонските компании кои котираат на Македонска берза досега направиле профит од 230 милиони евра, што е за 79 милиони евра повеќе споредено со претходната состојба во истиот период за 2020 година. Зголемувањето на профитабилноста на компаниите се должи на податокот дека оваа година дури 72 компании работат со добивка заклучно со третиот квартал, додека само 20 компании оствариле негативен финансиски резултат. Меѓу петте најпрофитабилни компании, три се банки кои заедно направиле 79 милиони евра профит.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,041FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles