8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Европската заедница бара 18,5 мил.евра од МЕПСО

Ненајавеното повлекување на електрична енергија од европскиот систем за периодот јули август ќе го чини македонскиот преносен систем 18, 5 милиони евра. Само за незаконското повлекување на струја во октомври МЕПСО ќе треба да плати 16,5 милиони евра, но за ноември се очекува пониска сметка, бидејќи незаконски е повлечена помалку струја и дополнително имаше најави за дефекти на енергетските производни капацитети. МЕПСО од државната каса за решавање на енергетската криза доби д над 16 милиони евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles