2.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Помалку невработени лица во октомври

Според Агенцијата за вработување, бројот на невработени лица во октомври 2021 година е намален за 1,386 лица во однос на септември кога имало 135,605 невработени и изнесува 134,219 невработени. Од започнувањето на пандемијата пак, во март месец 2020 година до сега, без работа се останати 16,079 лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,701FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles