7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Разрешении директорите во РЕК Битола и Осломеј

На седница на Управниот одбор на АД ЕСМ донесена е одлука за кадровски промени во РЕК Битола и Осломеј. Од РЕК Битола е разрешен Златко Ќурчиевски и на негово место за в.д. директор е назначен Пеце Матевски, досегашен директор на Термоелектрана. Во РЕК Осломеј разрешен е директорот Златко Пиперкоски и на негово место за в.д. директор е назначен Стојан Мицкоски, досегашен технички директор во Рудници.Во следните денови ќе бидат извршени и други кадровски поместувања внатре во комбинатите, со цел подобрување на процесот на производство и соочување со предизвиците од енергетската криза, соопштија од АД ЕСМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles