14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Три улици се подготвуваат за асфалтирање во штипска Железничка

Три улици во штипската населба Железничка се во последна фаза на подготовка за асфалтирање. Жителите од овие улици доасега не виделе асфалт што за нив не беше долгогодишен проблем, особено во зимскиот период.

Денеска градоначалникот Иван Јорданов беше во контрола на работните активности во населбата Железничка, од каде, исти интервенции најави и во други штипски населби

Инаку,асфалтирањето на споменатите три улици, во вкупна должина од 550 метри, ќе чинат 1,4 мил. денари, пари од општинскиот буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles