19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Додик се откажал од формирање војска

Високиот претставник на меѓународната заедница за Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит изјави дека лидерот на босанските Срби, Милорад Додик под притисок се откажал формирање на војска на Република  Српска и да не ги повлекува босанските Срби од составот на вооружените сили на БиХ и да формира армија на РС. Германскиот дипломат не наведе кои регионални лидери го убедиле Додик дека тоа е опасен план, како за БиХ, така и за регионот

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles