17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Кочани:Градежни активности на ул. “С.Теодосиевски“

Продолжуваат градежните активности на новата коловозна лента на улицата „Стево Теодосиевски во Кочани. Во завршна фаза е поставувањето на атмосферска и фекална канализација како и  водоводна линија. По завршувањето на комуналната инфраструктура, ќе следува дооформување на оваа сообраќајница и нејзино асфалтирање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles