1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Од утре исплата на ноемвриските пензии

Од утре почнува исплатата за ноемвриските пензии. На банкоматите и во трговската мрежа, пензионерите со парите можат да располагата уште првиот ден. исплатата на шалтер пак ќе се одвива  како и досега во неколку групи.  

–до 11.000 денари, на 26.11.2021 година (петок);

-од 11.001-14.000 денари, 29.11.2021 година (понеделник);

–од 14.001-18.000 денари, 30.11.2021 година (вторник)

–над 18.001 денари,  01.12.2021 година (среда).

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles