3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Србија: Средба Путин-Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи  има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Завршивме многу преговори со руските партнери, договоривме стратешка програма за соработка до 2026 година во различни области на економски развој и трговија“, рече Вучиќ, кој оцени дека Србија има добра воено-техничка соработка со Русија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles