-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Рампата за наплата на паркинг во Свети Николе е нефункционална. Паркирањето во Св. Николе останува бесплатно

Рампата за наплата на паркинг во центарот на Свети Николе нема да профункционира најави градоначалникот Дејан Владев. Причина за ова е лошата локација бидејќи тој простор е еден од најфреквентните каде има голем број на здравствени ординации.

Поради ова се бара конкретно решение кое ќе биде од корист за сите граѓани на Свети Николе а најголемиот проблем е тоа што општината мора да го подмири долгот кон изведувачот.

Сепак, она што е проблем з аопштината, е добра вест за граѓаните, зашто паркирањето во оваа општина и понатаму ќе бида бесплатно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles