-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Вработени во приватна здравствена ординација се тепале пред пациенти

Двајца колеги вработени во приватна здраствена ординација од Штип, недоразбирањата ги решавата во полиција , а можеби и на суд, по тепачка што избила меѓу нив во ординацијата. Инцидентот кој бил регистриран во ординацијата, настанал кога колега, физички ја нападнал колешката пред очите на пациентите.

Поголема ескалција  на лошите меѓучовечки односи кои завршиле со напад, спречиле присутните, а за кратко таму пристигнала и полицијата. Оттаму соопштуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles