22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Анкета за креирање на буџетот

Јавната анкета на која делчевци можат  да  иницираат приоритети и проекти за решавање во наредната 2022 со што директно ќе учествуваат во креирање на Буџетот на Општината  е отворена до крајот на месецов. Дотогаш и претседателите на месните и урбаните заедници треба да ги достават записниците од одржаните состаноци во кои ќе бидат нотирани приоритетите во месните и урбаните заедници за решавање во 2022 г.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles