27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Метални огради околу контејнерите во Берово

На повеќе локации во населените места и туристичка населба Беровско Езеро поставени се метални огради или  мрежи околу  контејнерите. Мрежите се поставени со цел  да не се разнесува отпадот од страна на животни и за уредно одлагање на комуналниот отпад. За поставување на 7 мрежи од општинскиот Буџет ќе бидат потрошени 174.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles