17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Популарниот Црн петок е синоним за попусти, но и измами

Популарниот Црн петок е синоним за попусти, но и измами

Популарниот за сите потрошувачи „црн петок“ е синоним за масовни и масивни попусти. Речиси и да нема дуќан кои во деновиве на викендов не  се обидува да привлече повеќе муштерии со реклами за големи попусти:

Нудиме попусти од 30, 50 па се до  70 % ,  Тоталка ликвидација, се најчестите реклами кои можат да се прочитаат на интернет  или видат на излозите.

За трговците ова  шанса да продадат повеќе, а за купувачите да купат поевтино.

Сепак, искуствата покажале дека при големи понуди, треба да се биде и многу внимателен.

Дел од трговците кон муштерииите имата фер однос, но за дел еуфоријата наречена „блек фрајдеј“ е шанса за продажба да го подметнат и она кое е за фрлање.

Поради ова, во екот на потрошувачката треска, од Организацијата на работодавачи предупредуваат, многу да се внимава:

Сепак, реално, дали, колку и како „црниот петок “ влијае врз економијата.

Инаку, „црн петок“ е традиција која започнала на почеткот на 60-тите години во Америка, а потоа се проширила низ целиот свет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles