27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Супер лигата во млади категории продолжува

Поради деновите на жалост,  во  средата  во Штип требаше да играат кадетите и младинците на Брегалница и Пелистер . Но, овие средби ќе  се  одиграат утре на  фудбалското игралиште во Бело Брдо.  Во   идната среда   е  вонредно коло во Супер лигата на Македонија. Во Штип  Брегалница со помладите пионери  игра со прилепска Победа, а во Прилеп во четврток играат кадетите и младинците на двете екипи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles