-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Бројот на хоспитализирани во КБ Штип преполовен. Во моментов се лекуваат 33-ца


Бројот на корона позитивни пациенти во Штипската болница се намалува, но процентот на тешки случаи расте. Половина од креветите во Инфективното одделение се празни, но од оние кои таму се лекуваат, сите се зависни од кислородна терапија:
На инфективното одделение има сместено 33-ца пациенти, од кои 32-ца се на кислородна поддршка, информираат од Болницата.
Ваков виско процент на зависност од кислородна терапија на Одделението немало никогаш, но смирувачка вест е што ноќеска нема починати.
Вкупно, на територијата на источниот регион има 851 потврдено позитивни на корона. Пораст е забележан воСвети Николе, Берово , Делчево и Македонска Каменица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles