30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Златни и сребрени медали за БК Балканец во Косово

Изминатиот викенд во Косово се одржа Меѓународниот турнир во борење за млади борачи, каде штипјани од боречкиот клуб Балканец освоија 6 медали. Златни освоија Стефан Стојков, Марија Цветанова, сребрени Јован Атанасов,Стојанче Стојков, Викторија Ѓурова и Анабела Данилова. Балканец осови и терто место во екипна конкуренција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles