27.9 C
New York
Saturday, August 20, 2022

Buy now

spot_img

Компензациско садење на дрвја во Кочани

На улицата „Тодосија Паунов“ на пешачката зона се засадени низа дрвја , како компензација за претходно исечени во оваа зона. Согласно Законот за урбано зеленило, за сечење дрвја во градежна парцела сопственост на физички и правни лица потребно е претходно да се поднесе барање до општината. По излегување на терен од страна на одговорните лица, се изготвува записник и потоа се издава решение за отстранување на зеленило до барателот

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles