17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

ПМФЛ:Брегалница до пресврт победа против Борец

Одиграни натпреварите од 15 коло во првата фудбалска лига. ФК Брегалница на домашен терен забележа победа од 2:1  против екипата на Борец од Велес. Фудбалерите на Брегалница се радуваа на пресврт-победа откако гостите уште во четвртата минута постигнаа гол за подоцна да ја презедат контролата и да дојдат до  заслужена победа. Во останатите одигрнаи натпревари резултатите се следни

Брегалница-Борец 2:1

Македонија Ѓорче Петров- Шкендија 1:2

Пелистер-Скопје 0:0

Шкупи-Струга 4:0

Тиквеш-Работнички 2:0

Ренова-Академија пандев 1:2

Во моментот Брегалница се наоѓа на 5-тата позиција со осовоени 25 бода.

ФК ШКУПИ- 1927               35

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 31

ФК ШКЕНДИЈА                  27

ФК РЕНОВА                      25

ФК БРЕГАЛНИЦА 2008     25

ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ     22

ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П        20

ФК РАБОТНИЧКИ               18

ФК СКОПЈЕ                          17

ГФК Тиквеш                         13

ФК БОРЕЦ                           8

ФК ПЕЛИСТЕР           5

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles