-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Оштетен манастирот во с. Чифлик

Оштетена влезната врата и внатрешниста на манастирот „Св. Богородица“ во Кочанското село Чифлик. Металната заштитна врата целосно е искршена и откорната  и  фрлена на земја, а потоа насилно е оштетена и дрвената порта. Внатрешноста на манастирот е целосно испревртена, особено околу олтарскиот дел, а физичка сила била користена и при влегувањето во помошните простории околу објектот. По искуството од претходните грабежи, во манастирот не се оставаат пари и други вредни предмети, така што обидот за кражба останал неуспешен, освен што е направена материјална штета.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles