30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Чистење на депониите во село Горобинци

Денес е извршено темелно чистење на дивите депонии и расфрланиот смет на несоодветни локации во светиниколското село Горобинци. Акцијата е дел од активностите на Општината и јавното претпријатие за чистење на населените места. По Горобинци, ќе се продолжи и на други локации во Севтиниколско.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles