30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

7 нови пациенти за едно деноноќие во штипската болница

За 7 нови пациенти се зголеми бројот на ковид хоспитализирани на Инфективното одделение во Штипската клиничка болница, и денес бројот на оние кои таму се лекуваат изнесува 39:

Имаме 32 пациенти кои се на кислородна терапија и уште 7 други кои се со средна клиничка слика. Починати пациенти немаме, информираат од Болницата.

На Кожното одделение, каде се лекуваат пациенти со лесна симптоматологија и кои се пред испишување, засега има само еден пациент.

На ниво на регион, последниве неколку денови, бројот на активни случаи бележи намалување и во моментов, потврдени се 796 ковид 19 позитивни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles