1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Нема влада пред Европскиот совет

Бугарското издание на „24 часа“ пишува дека теоретски е можно да се гласа за новата влада во земјата на 15 декември, но многу е малку веројатно изборот на новата бугарска влада да биде изненадувачки поврзан со претстојниот Европски совет на 16 и 17 декември. Како што јави дописникот на МИА од Софија, пред овој датум нема да има нова бугарска влада, дури и ако е постигнат договор за имињата на идните министри меѓу коалициските партнери.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles