22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Прв заболен со вирус варијантата Омикрон

Првиот случај на омикрон, новата варијанта на корона вирус, е откриен во Грција, потврди министерот за здравство Танос Плеврис. Тој рече дека е заразен грчки државјанин на Крит, кој неодамна пристигнал од Јужна Африка. Министерот увери дека се испочитувани сите карантински протоколи и протоколи за мониторинг.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles