30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Деспотовски: Континуиран раст во ТИР зоните

Продуктивноста на трудот во континуитет расте во изминатите 10 години со значителна стапка од 55 проценти во ТИР зоните, кажа денес на прес дир. на Дирекцијата з аТИРЗ Јован Деспотовски. Ова според него покажува дека има значителен потенцијал да се коригираат платите и дополнително да растат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles