-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Лошо деноноќие во КБ – Штип. Починаа тројца корона пациенти

Лоши 24 часа испиша короната во Клиничката болница во Штип, откако тројца пациенти не ги издржаа последиците од болеста. Станува збор за две лица од Кочани и едно од Штип, на возраст од 55 до 82 години.

Во моментов сите напори се насочени за лекување на 39 пациенти од кои 36 се со кислородна поддршка, информираат од Болницата.

Ова состојба го потврдува трендот речиси сите пациенти да имаат потреба од кислороден третман, што повторно укажува на  тешката состојба со која заболените се соочуваат.

Во источниот дел на Државата , корона инфекција е потврдена кај 810 лица. Први на листата се Кочани, Штип и Делчево, а според бројот на жители, бројката е голема и во Берово, Македонска Каменица и Свети Николе.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles