27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Нова година и Божик во Малешевијата распродадени . Се пополнуваат само листи на чекање.

Цели две години хотелиерите од Малешевијата  чекаа на овој предпразничен  момент.  Сега, на цел месец пред Нова година  и Божик нивните соби  се  полни како во најдобрите денови  а се прават и листи на чекање.

Освен  во Манастир,  со добро располоение се и во хотел Гогов   и комплексот Аурора  кои заедно имаат 150 соби. Гости имаат од сите делови на држвата но и од Бугарија и Србија. Освен    хотелските,  многу барани  во  Малешевијата се и  сместувањата во  семејни  вили  кои ги има над 400. До овој момент  од нив  се изнајмени повеке од половината  но сите се убедени дека за десеттина дена  слободни кревети ке нема  ниту во нив.    

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles