24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Нови возила за зимско одржување на патишта

По 25 години набавени се нови, 15 комплетно опремени камиони и 3 машини за утоварање на ризла и сол за потребите на Јавното претпријатие за одржување на магистралните и регионални патишта, истакна денеска министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles