34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

ССК: Рециклирање наместо поскапување на ќесите

Наместо да се одредуваат високи цени за кесата, да се врши нивна селекција и рециклирање, бараат од Групацијата на производители на платични маси. Велат дека за да го преориентираат производството кон биоразградливи кеси треба да вложат по околу пет милиони евра, а дополнително и не им се достапни материјалите за производство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles