17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Изборот на влада е можен за 7 дена

До крајот на следната седмица Бугарија може да има редовна влада, предвидува Кирил Петков, копретседавач на „Продолжуваме со промената” која победи на парламентарните избори. На почетокот на новата недела се очекува да биде потпишан коалицискиот договор меѓу преговарачите – „Продолжуваме со промената”, БСП, „Има таков народ” и „Демократска Бугарија”.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles