-0.6 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

КБ – Штип: 40 корона хоспитализирани

Вкупно 40 лица се на болнички третман во Клиничката болница во Штип, како резултат на инфекција со Ковид 19. Од нив 37 се на Инфективното одделение, а тројца на Кожното. Вкупно 31 пациент е на кислородна терапија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles