27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Полицијата приведе двајца лихвари пд Штип. Пара на заем давале под злосторнички услови а долгот го наплаќале иновативно

Двајца лихвари од Штип на возраст од 39 и 45 години се приведени од полицијата  и се сослушани. Нив за  нереален  долг  и несразмерна камата ги пријавиле  оштетни лица  по што полицијата интервенирала.

Иако се работи за класично лихврство, полицијата ќе има обемна и тешка задача  во целост да го докаже кривичното дело бидејки лихварите биле и претпазливи и  иновативни зашто  на оштетните превентивно им ги одзеле кредитините картички на кои им стигнувале парите  од социјална помош.

На овој начин некои со години биле оставени без егзистенција  иако на почетокот позајамиле незначителна сума. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles