-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Србија: “Работна група против Обоените ревлуции“

Русија и Србија формираа „Работна група за борба против обоените револуции“ во најстрога тајност, со задача да спречува масовни демонстрации и постојано да ги следи опозициските активисти, невладини организации и независни новинари, пишува „Директно“. Ова се случило при посетата на српскиот министер за полиција, Александар Вулин во Москва на 3 декември годинава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles